نوع جستجو

طرز تهیه نان پنجره ای با رسپی بسیار آسان

blank

نان پنجره ای

نان پنجره ای یکی از قدیمی ترین میان وعده هایی است که از زمان های بسیار قدیم پخته می شده است. در ادامه طرز تهیه این نان خوشمزه و ساده را قرار داده ایم.

مواد لازم :

 1. آرد سفید : یک استکان معمولی (75 گرم)
 2. پودر عصاره مالت : (1 قاشق غذاخوری)
 3. نشاسته : یک استکان معمولی (75 گرم)
 4. تخم مرغ : 5 عدد
 5. گلاب : 3 تا 4 قاشق سوپخوری
  blank

  نان پنجره ای

نکته : برای تهیه آرد و پودر عصاره مالت از فروشگاه اینترنتی ” به مالت ” کلیک کنید.

طرز تهیه :

 • نشاسته را در ظرفی می ریزیم و گلاب را بتدریج داخل نشاسته می نماییم و بهم می زنیم تا نشاسته خمیر گردد ولی زیاد نباید شل شود .
 • بعد تخم مرغها را داخل نشاسته می شکنیم و بهم می زنیم و آرد و پودر عصاره مالت را در آن می ریزیم و تمام مواد را مخلوط می کنیم و مایه را از صافی رد می کنیم.
 • روغن فراوان را داغ می کنیم قالب مخصوص نان پنجره ای را در روغن می گذاریم تا گرم شود .

نکته : نکته حساس در مورد این شیرینی میزان گرمی قالب است که باید نه زیاد داغ باشد و نه زیاد سرد  و این مشکل با تجربه ای اندک حل می شود.

blank

نان پنچره ای با پودر قند

 • قالب را در مایه می زنیم به اندازه ای که مایه تا سر قالب برسد و روی قالب را نگیرد بعد قالب را بلافاصله داخل روغن می زنیم و آنرا تکان می دهیم تا نان از قالب جدا شود.
 • حرارت را ملایم می کنیم یک طرف نان که کمی برشته شد بر می گردانیم تا طرف دیگر نیز برشته شود باید نانها خشک شود ولی رنگ آنها زیاد تغییر نکند .
 • بعد نانها را وارونه در صافی می چینیم تا روغن زیادی آن گرفته شود وقتی کاملا سرد شد دو طرف نان را کمی خاک قند که با کمی هل کوبیده مخلوط کرده ایم می پاشیم و در ظرفی می چینیم و روی آنرا کمی پسته چرخ کرده می ریزیم.

نکته قابل توجه : گاه نانها از قالب براحتی جدا نمی شود. علت زیاد نگاه داشتن قالب در روغن است که نان در قالب می پزد و جدا نمی شود باید یک لحظه قالب را در مایه نگاه داشت و فوری در روغن زده تکان داده تا نان در روغن بیفتد.

نظر خود را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *